29/5/2024 Dr Shihata pouze do 17.00 hod pro objednané pacienty

Odstranění bradavic, znamének, fibromů, kondylomat a jizev

Laser funguje na principu odpařování neboli vaporizace. Paprsek laseru odstraňuje nežádoucí tkáň (kožní výrůstky – znaménka, bradavičky.

Tkáň se zahřeje na vysokou teplotu a odpaří se. Zákrok není nijak výrazně bolestivý, pouze ucítíte mírné štípání až pálení. V případě zákroků většího rozsahu ošetřované místo znecitlivíme buď injekčně, nebo anestetickou mastí EMLA.

Laser má několik možností využití:

  • operační odstranění znamének, fibromů – různé výrůstky na kůži, bradavic a kondylomat
  • odstraňování jizev včetně jizev po akné
  • vypínání kůže – laserový resurfacing – omlazení obličeje a vyhlazení drobných vrásek v obličeji kolem očí, rtů, čela dekoltu, rukou atd.
  • odstranění pigmentových skvrn v obličeji, dekoltu rukou apod.

Průběh zákroku

Frakční laser funguje tím principem, že laserový paprsek v mřížce proniká do určité hloubky kůže. Zde dojde k přeměně světelné energie na teplo, které zprvu poškodí kolagen a současně nastartuje jeho zesílení a novotvorbu. Zákrok většinou pacienti vnímají jako pálení, které lze mírnit znecitlivujícím krémem.

Rekonvalescence a omezení po zákroku

Po ošetření bývá pokožka asi 2-5 dnů červená a drobná poranění se hojí drobnými stroupky, které se postupně odlupují. Následně pokožka růžoví a bledne. Po celou dobu hojení je nutné pokožku promazávat a v létě chránit pokožku krémy s vysokým faktorem SPF (50+). Plný efekt léčby se projeví zhruba od 2-5 měsíců po ošetření. Na našem pracovišti požíváme přístroj Fire-xel, který disponuje i kožním scannerem kožního typu k dosažení co nejlepších výsledků ošetření.

Nezávazně se objednejte

Vyplňte prosím níže uvedený formulář a popište Vaše potřeby. Ozveme se Vám, vše probereme a vybereme vhodný termín pro případný zákrok.

    Scroll to top