29/5/2024 Dr Shihata pouze do 17.00 hod pro objednané pacienty

Plastika očních víček

Plastická operace očních víček koriguje nadbytečnou a povislou kůži v oblasti víček. V této části obličeje nastávají první viditelné projevy stárnutí pleti. S věkem dochází ke ztrátě elasticity kůže a na víčkách se vytváří nadbytečné kožní záhyby. Nejedná se pouze o vadu estetickou, ale i funkční, která vyvolává pocit bolestivosti očí a únavy.

Průběh zákroku

Podle potřeby se provádí operace horních nebo dolních víček, případně lze operovat horní i dolní víčka v rámci jednoho zákroku. Při blefaroplastice se odstraňuje nadbytečná kůže a tukové těleso, které je umístěno v horním o dolním víčku. V ošetřené oblasti tak dochází k odstranění vaků pod očima, vyhlazení vrásek a vypnutí víčka a mladšímu vzhledu partie kolem očí. Jizva na horním víčku je v místě přirozené rýhy, do které se skládá kůže při otevření. U dolních víček vede těsně pod řasami.. Výkon je prováděn v lokální anestezii.

Rekonvalescence a omezení po zákroku

Po operace doporučujeme přikládání chladivých obkladů na 24-48. Snižuje se tím vznik modřin po operaci. Vhodné je spánek v mírně zvýšené poloze. Při bolesti je možné užívat běžně dostupná analgetika. Oči po operaci nejsou zakryté. Stehy se odstraňují 5-7 den. Definitivní výsledek lze hodnotit za 8-12 týdnů. Pracovní neschopnost není nutná,

Nezávazně se objednejte

Vyplňte prosím níže uvedený formulář a popište Vaše potřeby. Ozveme se Vám, vše probereme a vybereme vhodný termín pro případný zákrok.

    Scroll to top