29/5/2024 Dr Shihata pouze do 17.00 hod pro objednané pacienty

Chemický peeling

Chemický peeling je neinvazivní metoda, která slouží k projasnění a omlazení stárnoucí pleti, vyhlazení jemných vrásek, zjemnění jizev vzniklých po akné a rozšířených pórů. Přispívá také k odstranění pigmentových skvrn a působí příznivě na mastnou pokožku. Provádí se především v oblasti obličeje, krku, dekoltu, ale lze ho provést také na hřbetu rukou či zádech. Na pokožku aplikujeme velmi jemnou kyselinu glykolovou. Podle zvolené koncentrace (35 %, 50 %, 70 %) a délky působení se jedná o povrchový, středně hluboký nebo hluboký peeling.

Průběh zákroku

Po očištění a odmaštění pokožky aplikujeme roztok kyseliny ve zvolené koncentraci a necháme několik minut působit. Po té se kyselina zneutralizuje a aplikuje se znovu roztok kyseliny. Při každém ošetření se provádí 3-4 série. Zákrok je vhodné opakovat po 2-3 týdnech a to 2-3x.

Rekonvalescence a omezení po zákroku

Zhruba 2-5 dnů může být mírný pocit tlaku a pnutí. Oblast ošetření může být mírně zarudlá. Po dobu asi jednoho týdne není vhodné slunění, sauna apod. Místo je vhodné ošetřovat hydratačním krémem. Pracovní neschopnost není nutná.

Nezávazně se objednejte

Vyplňte prosím níže uvedený formulář a popište Vaše potřeby. Ozveme se Vám, vše probereme a vybereme vhodný termín pro případný zákrok.

    Scroll to top