Ambulance Rychnov nad Kněžnou 1.7.,2.7 a 4.7 dovolená 3.7. ambulnace v provozu 7.7.,8.7. a 11.7. dovolená 10.7. a 12.7. ambulance v provouzu. Ordinace u Sv. Havla přes prázdniny uzavřena!!!

RFA: radiofrekvenční ablace

Sonda katetru je napájena energii radiofrekvenčního generátoru a zahříváním cévní stěny na 120°C, dochází k uzavření žíly. Stejně jako při ošetření laserem se po 2-3 měsících fibróza žilní stěny a dojde k její involuci.

Průběh zákroku

Stejně jako při laserovém ošetření i zde pod ultrazvukovou kontrolou zavádíme RF vlákno do žíly v rozsahu, kterou je nutné odstranit. Při jeho vytahování se celá žíla zataví. Výkon provádíme v lokální tumescentní anestezii, kdy je pomocí speciální pumpy aplikován anestetický roztok do okolí žíly. Ten způsobuje znecitlivění a chrání okolní tkáň před termickým poškozením. Výkon je opět možné doplnit kosmetickou flebectomii.

Rekonvalescence a omezení po zákroku

Po výkonu je nasazena kompresní punčocha, která se nosí trvale 14 dnů. Pokud jsou stehy odstraňujeme za týden. Pracovní neschopnost je kolem týdne, závisí na druhu vykonávané práce. Sport je nutné omezit na 14 dnů. Chůze omezena není. Zákrok je ambulantní bez hospitalizace

Nezávazně se objednejte

Vyplňte prosím níže uvedený formulář a popište Vaše potřeby. Ozveme se Vám, vše probereme a vybereme vhodný termín pro případný zákrok.

    Scroll to top