29/5/2024 Dr Shihata pouze do 17.00 hod pro objednané pacienty

EVLA: endovaskulární laserová ablace

Principem léčby laserem je přeměna energie světelného paprsku v tepelnou energii, způsobující přehřátí přilehlé části žilní stěny a narušení kolagenních vláken při zachování nepoškozených okolních struktur. Konečným a výsledným efektem je kontrakce a úplné zatavení žíly. Po 2-3 týdnech od operace dochází ke změnám v žilní stěně a její involuci

Průběh zákroku

Jedná se o minimálně invazivní léčbu kdy pod ultrazvukovou kontrolou zavádíme laserové vlákno do žíly v rozsahu, kterou je nutné odstranit. Při jeho vytahování se celá žíla zataví. Výkon provádíme v lokální tumescentní anestezii, kdy je pomocí speciální pumpy aplikován anestetický roztok do okolí žíly. Ten způsobuje znecitlivění a chrání okolní tkáň před tepelným poškozením.

Pokud je nutné provádíme kosmetickou část operace, z malých vpichů 2-3 mm se pomocí speciálních háčků odstraňují křečové žíly (flebectomie). Proti klasické operaci má tento výkon mnoho výhod: menší bolestivost, krátkou rekonvalescenci, menší množství modřin.

Výkony provádíme ambulantně v lokální anestezii v kombinaci s Entonoxem. 

Rekonvalescence a omezení po zákroku

Po výkonu je nasazena kompresní punčocha, která se nosí trvale 14 dnů. Pokud jsou stehy odstraňujeme za týden. Pracovní neschopnost je kolem týdne, závisí na druhu vykonávané práce. Sport je nutné omezit na 14 dnů. Chůze omezena není. Zákrok je ambulantní bez hospitalizace.

Nezávazně se objednejte

Vyplňte prosím níže uvedený formulář a popište Vaše potřeby. Ozveme se Vám, vše probereme a vybereme vhodný termín pro případný zákrok.

    Scroll to top